چهارشنبه 30 مرداد 1398 Wednesday 21 August 2019

رقابتهاي مهارتهاي فردي زور خانه‌اي و كشتي پهلواني كشور روز جمعه در شيراز با قهرماني تيم اصفهان پايان يافت .

ادامه مطلب...

در کنار عزاداری برای مصائب امام حسین (ع)و واقعه روز عاشورا این ماه را محکی برای خودشناسی  قرار دهیم و ببینیم که چقدر تسلیم حق هستیم و چقدر در مقابل باطل حساسیم و از خود واکنش نشان میدهیم.Emam%20houeyn

ادامه مطلب...

یکسال از غروب غم انگیز مرشد و پیش کسوت ورزش باستانی حاج محمد دختی گذشت ،روز پنجشنبه مراسم یادبودی با حضور قهرمانان و پیشکسوتان ورزشهای باستانی و کشتی پهلوانی برگزار گردید ،وجود نامدارانی چون مصطفی تاجیک (نفر چهارم کستی آزاد در المپیک 1960 رم ) امیر شیرگیر ( ریاست کانون مربیان کشتی ایران ) علی عرب ( مربی کشتی و پیش کسوت باستانی ) محمد محمودی ( سرمربی تیم ملی کشتی  ناشنوایان ) و ... زینت بخش این مراسم بود.

ادامه مطلب...

در سومین دوره مسابقات پهلوانی غدیر که در 2 رشته کشتی پهلوانی بالای 90 کیلوگرم و هنرهای فردی ورزش زورخانه ای در بخش‌های میل‌گیری سنگین، میل‌بازی سنگین، چرخ تیز و چرخ چمنی، سنگ و کباده برگزار شد، 240 ورزشکار در قالب 23 تیم از 10 و 11 آذرماه به رقابت پرداختند.

ادامه مطلب...

فتوت دار مي‌‌داني كه باشد              فتوت دار آن كو مهربان است

Hdidevar2

ادامه مطلب...

در پهن كره خاكي همواره نوابغ و نوادر بزرگ و نام آوري ظهور يافته اند كه هر يك دركار خود براي علاقه مندان و دوستداران آن حرفه نماد و اسوه بوده اند.

Zoorkhaaneh 4

ادامه مطلب...

يقيناً و تحقيقاً و براساس گفته پزشكان و متخصصين  ورزش رمز سلامتي است و دراين ميان ورزش باستاني و زورخانه اي به بركت تعاليم ديني و باستاني و سنتي بودن و اصالتش و بر اساس اصول اوليه آن چون مردانگي وخلوص ،پاك و مطهر مي باشد.

Zorkhane2

ادامه مطلب...

تاريخ كشور ما, تاريخ پهلواني‌ها و دلاوريها و افتخارات پرشكوه انساني است. در كنار تمدن چند هزار ساله سرزمين ما، آيين و ويژگيهاي يك ملت بزرگ و زنده جهاني مي‌درخشد،‌

Pahlevani

ادامه مطلب...

نايب رييس فدراسيون ورزش هاي پهلواني و زورخانه اي كشور در همدان عنوان نمود: هم اكنون كار ساخت 180 زورخانه جديد در سطح كشور اجرايي شده است.

Zorkhane2

ادامه مطلب...

 Khakbazian

 سخن آغازين


با نگاه کردن به ديرينه ورزش کشتي درميابيم که اين رشته از دل گودمقدس زورخانه برآمده وطي دگرگونيهايي که درطي ساليان براين ورزش رخ داده ،رشته کشتي از زورخانه جداه شده،اما همواره رابطه نزديک و هماهنگي بين اين دورشته برقرار بوده است،دليل اين ادعاوجودنامداراني چون آسيدحسن رزاز،مصطفي طوسي،عباس زندي،غلامرضا تختي و... است که ازگود برخاسته وافتخاراتي بس بزرگ براي ورزش اول کشورمان به ارمغان آورده اند

ادامه مطلب...

ورود کاربران