چهارشنبه 30 مرداد 1398 Wednesday 21 August 2019

NewAkademiWrestlingBuilding مراسم کلنگ زنی آکادمی کشتی ایران انجام شد. 

مراسم کلنگ زنی ساخت آکادمی کشتی ایران ظهر امروز با حضور جمعی از پیشکسوتان کشتی، رئیس کمیته ملی المپیک، مسئولان بانک پاسارگاد و فدراسیون کشتی و اهالی رسانه برگزار شد.

به گزارش سایت کهن بوم، در این مراسم محمدعلی صنعتکاران، حسین ملاقاسمی، پرویز عرب، علی اکبر حیدری، رحیم علی آبادی، بهرام مشتاقی، محمد دلیریان، سلطان علی ترخاق، مهدی هوریا، علیرضا لرستانی به نمایندگی از جامعه کشتی، مهندس کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک، دکتر قاسمی مدیرعامل و مسئولان بانک پاسارگاد و رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی برگزار شد.

آکادمی ملی کشتی ایران در زمینی به مساحت 1300 متر در 6 طبقه و در مجموعه ورزشی آزادی تهران بنا خواهد شد. ساخت این مجموعه طبق برآورد اولیه حدود 15 میلیارد تومان هزینه در پی خواهد داشت و در مدت 15 ماه و با حمایت بانک پاسارگاد ساخته خواهد شد.

NewAkademiWrestlingBuilding

رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی در این‌باره گفت: با حمایت خوب مدیران بانک پاسارگاد در طول این چند سال از ورزش ملی و فرصت‌‌های زیادی که در اختیار کشتی قرار گرفته است جای خالی بخش خصوصی که در عرصه فرهنگی و ورزشی کشور احساس می‌شد مرتفع گردید و این فرصت طلایی برای ما به دست آمد. از حمایت‌های دکتر قاسمی تشکر می‌کنم و امیدوارم این حمایت‌ها استمرار داشته باشد.

دکتر قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد نیز در اینباره گفت: به هر حال ورزش ایران در تمام جهان با نام کشتی شناخته می‌شود و این فرصتی بود که امیدواریم خدمتی به جامعه کشتی از این طریق انجام شود. مسئولان بانک پاسارگاد نگاه ویژه به ورزش به خصوص کشتی به عنوان ورزش ملی دارند و امیدوارم هر چه سریع‌تر این آکادمی که می‌تواند حتی جایگاه جهانی داشته باشد افتتاح شود.

ورود کاربران